Strona główna

Kronika 2017/2018

Kronika 2017/2018

 

...ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

4 września rozpoczął się  kolejny rok szkolny. Dyrektor szkoły mgr Jolanta Rękas powitała wszystkich zebranych i życzyła sukcesów w nowym roku. Szczególnie gorąco powitała pierwszoklasistów oraz dzieci rozpoczynające naukę w oddziale przedszkolnym. W tym roku w naszej szkole uczy się równiez klasa VII ponieważ staliśmy się ośmioklasową szkołą podstawową. Następnie uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. 

 


Korzystając ze słonecznej, wrześniowej pogody, 8 września  2017 roku, Drużyna Harcerska „Jarzębina”  wzięła udział w wycieczce do Sanktuarium na Świętym Krzyżu.Wędrując malowniczym Traktem Królewskim podziwialiśmy przyrodę Gór Świętokrzyskich, a  krótką modlitwą w kaplicy Oleśnickich, gdzie znajdują się relikwie Drzewa Krzyża Świętego, rozpoczęliśmy rok harcerski.   Na miłośników przyrody i historii czekało wiele atrakcji w Muzeum Przyrodniczym Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Prezentowana tam wystawa łącząca  światło, dźwięk i odgłosy przyrody w oparciu o multimedialne urządzenia i dioramy – prezentujące działalność człowieka na tych terenach - od starożytnego hutnictwa żelaza – po współczesność, bardzo nam się spodobała. Dowiedzieliśmy się jakie bogactwo zwierząt i roślin, kryje w sobie puszcza. W dobrych humorach z plecakami pełnymi wrażeń  i pamiątek ☺ wróciliśmy do domu.

Czuwaj!


MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ MINIPIŁKI NOŻNEJ.

W dniu 20 września 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Furmanach odbył się Międzyszkolny Turniej Minipiłki  Nożnej.W turnieju uczestniczyło 5 szkół : SP Furmany, SP Wrzawy, SP nr1 im. Ks Adama Osetka  w Gorzycach, SP nr2 im Jana Pawła II w Gorzycach oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Sokolnikach.

Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, w której towarzyszyła duża  sportowa rywalizacja. Każdą drużynę reprezentowało 10 zawodników i opiekun.

Wyniki Turnieju:

1.      SP Gorzyce nr 2

2.      SP Furmany

3.      Zespół Szkolno – Przedszkolny w Sokolnikach.

4.      SP Wrzawy

5.      SP Gorzyce nr 1

Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Nowak z SP nr2 im. Jana Pawła II w Gorzycach, najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Aleksandra Jędrzejowskiego ze SP Furmany, a najlepszym bramkarzem został Adrian Rogowski z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sokolnikach.

Turniej ten udało się zorganizować dzięki wsparciu Stowarzyszenia ,,Jesteśmy razem'', Furmany, które było głównym sponsorem nagród.


Uczniowie klas I i III  byli w dniu 26.09.2017r. na wycieczce w piekarni w Trześni. Przewodnikiem po obiekcie był bardzo miły Pan kierownik Grzegorz Komada. Pokazał on uczniom wszystkie miejsca, gdzie wyrabia się chleb. Uczniowie widzieli sposób przygotowywania ciasta, wyrabianie go, potem formowanie bochenków. W życzliwy sposób pan kierownik odpowiadał na wszystkie pytania uczniów i nauczycieli. Każdy uczeń zrobił własnoręcznie dla siebie bułeczkę, którą po upieczeniu zabrał do domu. Niespodzianką było to, że poczęstowano nas drożdżówkami i ciasteczkami kruchymi z cukrem. Wszystkim smakowały wyśmienicie. Na zakończenie wycieczki uczniowie wręczyli Panu kierownikowi pisemne podziękowanie wraz z życzeniami dla wszystkich pracowników piekarni. Opuściliśmy piekarnię w doskonałych  humorach. 


27 września odbyła się wycieczka w góry Pieprzowe i do Sandomierza, która była nagrodą dla najlepszej klasy w konkursie zbierania baterii, organizowanym przez LOP. Podczas wycieczki uczniowie oglądali piękne widoki i wędrowali po górach Pieprzowych. Mieli również okazję zrobienia zdjęć Wisły, które zostaną zgłoszone do konkursu fotograficznego Wiślane Pejzaże (zgłoszenia do konkursu  u p. Agnieszki Wit) organizowanego przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000. Następnie uczniowie udali się do Sandomierza gdzie spacerowali po wąwozach i po Starym Mieście.


29 wrzesnia obchodziliśmy w naszej szkole  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu uczniowie klas I- III i ,,O” wysłuchali baśni pt. ,, Tomcio Paluszek” czytanej przez nauczycieli. Następnie wszyscy zasiedli przy wspólnych stolikach i wykonywali ilustrację do baśni. Prace dzieci zawisły na wystawce i wszyscy mogli je podziwiać.


Wycieczka do Ojcowa i Krakowa

W dniach 2-3 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły byli na dwudniowej, autokarowej wycieczce w Ojcowie i w Krakowie. W pierwszym dniu wycieczki zwiedzono piękny  Zamek w Pieskowej Skale i Maczugę Herkulesa . Następnie podjechano do  Ojcowa i stamtąd wyruszono pieszo do Jaskini Łokietka. Droga do jaskini była dość trudna, ale wszystkim udało się dojść do celu. Trudy drogi wynagrodziło piękne wnętrze jaskini . Droga powrotna przebiegała łagodniej uczniowie pokonali ją  bez trudu przeszli przez tzw. Bramę Krakowską.  Przyroda, kolory jesieni na tle bielących się skał wapiennych zrobiły na uczniach niezapomniane wrażenie.

W drugim dniu uczniowie zwiedzili królewski Kraków. Pierwszym punktem zwiedzania był pomnik Smoka Wawelskiego potem udano się na  Wawel. Na wzgórzu wawelskim  uczniowie zobaczyli Zamek Królewski , Katedrę wawelską , Dzwon Zygmunta , Krypty ,dziedziniec zamku.  Obecność w tych miejscach wzbudziła u uczniów uczucia patriotyczne. Na własne oczy widzieli groby znanych Polaków o których uczyli się na lekcjach.  Potem spacerkiem  znanymi  uliczkami  krakowskimi przemaszerowano na Rynek. Zwiedzono wnętrze Kościoła Mariackiego ze słynnym Ołtarzem Wita Stwosza, a następnie udano się pod pomnik Adama Mickiewicza . Na Rynku w Sukiennicach uczniowie mieli możliwość zakupu pamiątek.

Uczniowie pełni wrażeń wrócili do domów. Wycieczka była udana, a to co zobaczyli pozostanie w ich pamięci i będzie wykorzystywane w dalszych latach nauki.


4 października naszą szkołę odwiedzili członkowie grupy artystycznej ,,Sami swoi”. Zaprezentowali pokaz  pt. ,,Historia i kultura wsi polskiej.” Uczniowie wysłuchali legendy o kowalu Durstanie oraz opowieści o życiu w dawnej wsi polskiej. Obejrzeli różne sprzęty i narzędzia, którymi posługiwali się ludzie. Mogli też własnoręcznie wybić monetę i uczestniczyć  w konkursie skoków w workach.


5 października uczniowie klas I i III udali się na wycieczkę do twórcy ludowego w Trześni Jana Puka. Zobaczyli warsztat stolarski i narzędzia przy pomocy których pan Jan tworzy swoje piękne rzeźby. Wysłuchali opowieści o życiu na wsi w dawnych czasach oraz wierszy, które pan Puk sam pisze.  Uczniowie podziwiali misternie wykonane z drewna sceny przedstawiające dawne prace polowe a także drewniane zabawki. Otrzymaliśmy w prezencie kilka interesujących książek o naszym regionie jak również zbiorek wierszy i rysunków.Wycieczka była niezwykle ciekawa, a wiadomości w czasie jej zdobyte na pewno przydadzą się dzieciom w dalszej nauce.


10 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i opiekunem LOP przystąpili do programu z edukacji ekologicznej Klubu Gaja.W ramach tego programu uczniowie uczestniczyli w ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji ,,Sadzimy drzewa'', która jest działaniem  na rzecz środowiska i ochrony klimatu. Każda klasa od 0 do VII sadziła młode drzewka, sosny i świerki wzdłuż boiska szkolnego. Ogółem posadziliśmy już 50 sadzonek. Otrzymaliśmy je od Nadleśnictwa Rozwadów z którym od lat współpracujemy. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tym dniu uczniowie obejrzeli także prezentację nt. ,,Rola i znaczenie drzew w życiu człowieka'' 


11 października uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Pierwszoklasiści zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z jej regulaminem, a także z księgozbiorem bibliotecznym. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Wykonali też rysunki ,,Moja wizyta w bibliotece szkolnej”, które zawisły na bibliotecznej gazetce.


12 października odbyła sie druga edycja "Konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych". Konkurs został zorganizowany  w ramach działania  nowopowstałej organizacji SKME (Szkolne Koło Młodego Europejczyka) prowadzonej przez p. Agnieszkę Wit. W tym roku pytania dotyczyły głównie Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Konkurs został przeprowadzony w języku angielskim co dla uczestników  z klas V- VII nie było żadnym problemem. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce Jakub Wit kl. VII

II miejsce Emilia Zioło kl. V

III miejsce Oliwia Walska kl. V

Gratulujemy i zachęcamy klasy młodsze do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbędzie się w marcu.


19 października odbyły się otrzęsiny klasy IV.  Starsi uczniowie przygotowali dla nich turniej wiedzowo- sportowy. Czwartoklasiści musieli wykazać się wiedzą na temat szkolnego życia, pokonywali sprawnościowy tor przeszkód, pisali i układali zdania. Po wykonaniu wszystkich zadań zostali uroczyście przyjęci do grona starszych uczniów naszej szkoły.


20 października odbyła się ważna uroczystość. W poczet uczniów przyjęto  pierwszoklasistów. Uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.  Wykazali się również  wiedzą dotycząca  bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą  zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a następnie pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców i starszych kolegów.


 W dniu 3 listopada grupa przedszkolna wraz z rodzicami, uczniami klas I i II odbyła wycieczka do Fabryki bombek Choinkowych w Nowej Dębie.

Dzieci zobaczyły cały proces powstawania bombek, od momentu wydmuchiwania szkła, poprzez malowanie i dekorowanie. Uczestniczyli też w warsztatach, w czasie których własnoręcznie dekorowali bombki. Dzieci otrzymały bombki z własnymi imionami, które zawisną na choinkach w ich domach.


W dniu 5 listopada w ramach działalności SKME na korytarzu szkolnym wykonano wystawę plakatów przybliżających nam święto nazywane BONFIRE NIGHT lub GUY FAWKES DAY. Jest to święto obchodzone w Wielkiej Brytanii upamiętniające nieudany zamach na króla Anglii Jakuba I w roku 1605. Celem akcji było przybliżenie uczniom historii i tradycji Welkiej Brytanii. 


Dnia 8 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość ,,Pasowania na przedszkolaka”.

Na uroczystości pasowania  dzieci mogły pochwalić się rodzicom zdobytymi dotychczas umiejętnościami. Śpiewały piosenki, tańczyły, deklamowały wiersze. Obecna na pasowaniu pani dyrektor Jolanta Rękas pogratulowała im zdobytych umiejętności, a następnie uroczyście pasowała każdego ,,malucha” na przedszkolaka, kładąc mu na ramieniu symboliczną kredkę. Dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy i książeczki. Po zakończeniu części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi udali się na słodki poczęstunek, przy którym mogli się lepiej poznać, pochwalić swoje pociechy i spędzić z nimi radosne chwile.


 ,,Śniadanie daje moc”

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Spożywanie śniadania w domu i w szkole daje moc do nauki i zabawy. Dnia 8 listopada jak co roku  w naszej szkole odbyła się akcja ,,Śniadanie daje moc” w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Głównym celem akcji było podkreślenie bardzo ważnej  roli śniadania w żywieniu dzieci i młodzieży oraz zachęcenie uczniów do jego spożywania przed wyjściem do szkoły. W tym celu odbywały się pogadanki na temat zdrowego żywienia. Została zorganizowana wystawa dotycząca zdrowej diety ucznia. Uczniowie samodzielnie wykonywali piramidy żywieniowe, układali jadłospisy. Dzieci z klasy II pod kierunkiem wychowawcy Jolanty Tokarskiej we współpracy z rodzicami promowali w tym dniu świeżo wyciskane soki owocowe, i kolorowe kanapki, których mogli posmakować chętni uczniowie. W poszczególnych klasach na stołach pojawiły się kolorowe i zdrowe śniadania tj. owocowe szaszłyki, zdrowe kanapki, soki owocowo- warzywne. Pomysłowo przygotowane śniadania uczniowie wspólnie spożywali. Mamy nadzieję, ze akcja przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży w naszej szkole.


Sukces uczniów kl III w konkursie Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 28. 11. 2017 r uczniowie klasy III w składzie Czerepak Amelia, Duma Julia, Granda Eryk, Wilk Sandra reprezentowali naszą szkolę w Drużynowym Turnieju Wiedzy o Przepisach Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Uczniowie spisali się znakomicie zarówno w konkurencjach teoretycznych jak i praktycznych zdobywając II miejsce. W turnieju brało udział 6 szkół.


W dniu 30 listopada na górnym korytarzu wykonano wystawę plakatu Najsłynniejsze zamki w Wielkiej Brytanii. Plakaty przygotowali uczniowie klasy III i IV. Celem wystawy było przybliżenie uczniom historii, tradycji  oraz  dziedzictwa kulturowego Welkiej Brytanii, co jest jednym z głównych założeń SKME (Szkolnego Koła Młodego Europejczyka). 


Rok Rzeki Wisły 2017

W związku z obchodami Roku Rzeki Wisły została przygotowana wystawa pt.,, Królowa polskich rzek- Wisła”. Uczniowie kl.II i V wzięli udział w regionalnym konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu pt. ,,Wiślane pejzaże”.  Klasa II i III oraz uczniowie kl. V i VI wzięli udział w szkolnym  konkursie wiedzy ,,Test o Wiśle”. Odbywały się także zajęcia edukacyjne dotyczące tematu ,,Wisła”. Na podsumowanie obchodów tego święta 04.12.17r. odbył się apel na którym  kl. II zaprezentowała krótki program artystyczny. Uczennica kl. V Emilia Zioło przedstawiła swoją prezentację pt. ,,Z biegiem Wisły”. Miłym akcentem apelu było wręczenie przez panią dyrektor Jolantę Rękas nagród uczestnikom i  laureatom konkursu ,,Test o Wiśle”.

Laureaci konkursu fotograficznego.

Julia Walska kl II - Wyróżnienie

Martynka Bednarz kl V - Wyróżnienie

Laureaci konkursu wiedzy o Wiśle.

Uczniowie klas młodszych.

Julia Walska kl II -  zajęcie I miejsca

Amelia Czerepak kl. III zajęcie II miejsca

Eryk Granda kl III – zajęcie III miejsca

Uczniowie klas starszych.

Emilia Zioło kl.V – zajęcie I miejsca

Julia Jaworska kl. VI zajęcie II miejsca

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie dziękujemy.

Opiekun LOP Jolanta Tokarska


W dniu 5.12. 2017r. uczniowie naszej szkoły przekazali Stowarzyszeniu Gorzyckie Bezdomniaki / Zwierzęcy Zakątek/ zebraną wśród uczniów i nauczycieli karmę dla psów i kotów. Szkolna akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie przynosili zarówno karmę suchą jak i w puszkach, a niektórzy przeznaczali na ten cel kwoty pieniężne, za które również zakupiono karmę. Wszyscy mamy nadzieję, że w czasie zimy bezdomne i szukające domu pieski  Szopek, Zuza, Wega nie będą głodne.


10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie klas starszych przedstawili montaż słowno – muzyczny poświęcony temu ważnemu wydarzeniu. Wiersze i pieśni patriotyczne ukazały uczniom jak trudną drogę przebyli Polacy aby uzyskać niepodległość  i wolność.


11 listopada nasi uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości, które odbyły się  w Kościele Parafialnym w Trześni. Po mszy świętej uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny związany z obchodzonym świętem.  Następnie wszyscy przeszli pod obelisk poświęcony Obrońcom Ojczyzny. Przy nim przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych, sołectw, Ochotniczych Straży Pożarnych  oraz szkół złożyli kwiaty i zapalili znicze.


17 listopada delegacja z naszej szkoły w skład której weszli: dyr. J. Rękas, mgr Z. Walska oraz dwoje uczniów z klasy III wzięła udział w uroczystości  30- lecia  pracy artystycznej twórcy ludowego Jana Puka z Trześni.

Pan Jan od wielu lat współpracuje z naszą szkołą. Uczniowie wraz z nauczycielami chętnie odwiedzają jego pracownię, podziwiając rzeźby i słuchając interesujących opowieści o dawnym życiu. Artysta przekazał nam wiele książek związanych z naszym regionem oraz swoje wiersze.  Starsi uczniowie pisali o jego twórczości biorąc udział w konkursach organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnobrzegu.

 


30 listopada przedszkolaki  i  klasy 0  - III  wspólnie obchodziły Andrzejki. Były wróżby oraz zabawy muzyczne i ruchowe. Przeprowadzone zostały też konkursy z nagrodami. Mamy przygotowały dla dzieci słodki poczęstunek.


5 grudnia uczniowie klas I- III wzięły udział w III Igrzyskach Mikołajkowych, które odbyły się w Gorzycach.  Uczestniczyły w nich dzieci ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Najpierw uczniowie wzięli udział w otwarciu nowego boiska lekkoatletycznego, którego dokonał  wójt Leszek  Surdy,  zaproszeni goście oraz uczniowie z każdej szkoły, którzy mają sukcesy sportowe.  Nasi reprezentanci to: Nikola Kępa z klasy V i Aleksander Jędrzejowski z klasy VII. Następnie wszyscy udali się do budynku szkolnego, gdzie rozegrane zostały konkurencje sportowe. Dzieci tańczyły też zumbę i wykonywały ozdoby choinkowe. Każda szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom oraz zestaw gier planszowych a dzieci otrzymały paczki ze słodyczami od Mikołaja.


6 grudnia odwiedził naszą szkołę Sw. Mikołaj. Powitanie Mikołaja przygotowało SKME we współpracy z SU. Wszystkie klasy zaśpiewały dla Mikołaja piosenki świąteczne (na życzenie Mikołaja piosenki były po angielsku). Dwie uczennice z kl. VII: Agnieszka Pikus i Gabriela Rytyna zaśpiewały specjalną piosenkę dla Mikołaja pt. Jingle Bell Rock. Następnie Mikołaj rozdał dzieciom prezenty ufundowane przez Radę Rodziców.


21 grudnia uczniowie klasy VII przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Uczniowie przypomnieli nam wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Niektóre z postaci zostały przedstawione w bardzo zabawny sposób więc było wesoło i radośnie. W  nastrój świąteczny wprowadziły nas również śpiewane przez naszą młodzież kolędy.


21 lutego uczniowie naszej szkoły pojechali na lodowisko do Gorzyc. Wielu uczniów jeździło na łyżwach po raz pierwszy więc niepewnie stawiali pierwsze kroki  przy pomocy opiekunów lub kolegów i koleżanek.  Jednak bez względu na stopień umiejętności wszyscy świetnie się bawili. Po godzinnej zabawie wszyscy głodni jak wilki odwiedzili lokalną pizzerię.


Jakub Wit kl. VII został finalistą etapu wojewodzkiego konkursu przedmiotowego z j. angielskiego organizowanego przez Kuratorium Rzeszów. Tym samym Kuba dołączył do grona nielicznych uczniów naszej szkoły a nawet gminy, którym udało sie zajść tak wysoko w konkursach przedmiotowych.


Agnieszka Pikus kl. VII zdobyła I miejsce w  XI Miejskim Konkursie Piosenki Angielskiej organizowanym przez SP nr 4 w Tarnobrzegu. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z tarnobrzeskich szkół podstawowych. Agnieszka zachwyciła jury piosenką Raise me up Josh'a Grobana.


1 marca odbył się Konkurs Recytatorski. Tematyką wierszy była Ekologia i Natura. Organizatorem konkursu była Liga Ochrony Przyrody. Dyplomy przyznawane były w kategorii dzieci młodzszych  klasy I-III oraz starszych IV -VII. Oto lista nagrodzonych:

I miejsce Julia Walska kl. II

II miejsce Sandra Banasiak kl. II

III miejsce Alan Bednarz kl. I

klasy starsze

I miejsce Julia Jaworska kl. VI

II miejsce Weronika Bąk kl. V


7 marca uczniowie klas V-VII pojechali na wycieczkę do Sandomierza. Najpierw wzięli udział w lekcji muzealnej " Historia szachów" oraz "Kajko i Kokosz uczą archeologii". Uczniowie swietnie sie bawili rzeźbiąc swoje własne figury szachowe.  Następnie obejrzeli  Zemstę Aleksandra Fredry  w wykonaniu grupy Teatralnej z Wrocławia. 


W ramach działalności SKME (Szkolnego Koła Młodego Europejczyka) na dolnym korytarzu wykonano wystawę plakatów prezentujących kraje anglojęzyczne. Wykonanie plakatów i wystawa miały za zadanie przygotować uczniów klas II-IV do zbliżającego sie konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbędzie sie 15 marca w naszej szkole. Serdecznie zapraszamy.

Zwycięzcy konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii

I miejsce ex aequo Julia Walska kl. II i Antonii Sajda kl. IV

II miejsce Hubert Słomka kl. IV

III miejsce Katarzyna Gorczyca kl. IV

Gratulacje !!!


„Powitanie wiosny”

Dnia 21.03.18 odbyło się w naszej szkole tradycyjne ,,Powitanie wiosny’’. W tym roku powitanie wiosny połaczone było z obchodami ,,Dnia Wierzby’’. Pierwszym punktem uroczystości była wiosenna moda dla nauczycieli zaprezentowana w profesjonalny sposób przez uczniow kl. VII. Następnie uczniowie poszczególnych klas wykonywali swoje utwory muzyczne z ciekawymi aranżacjami i radosnym okrzykiem witali wiosnę. Kolejnym punktem programu była prezentacja widomości o wylosowanych gatunkach wierzb, dzięki którym uczniowie mogli dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek o wierzbach. Każda klasa wykonała także pracę plastyczną o tematyce ,,Wierzba’’ według swojego pomysłu, dowolną techniką. Uczniowie wspólnie z wychowawcami pracowali z dużym zaangażowaniem. Efekty pracy każdej klasy można podziwiać, gdyż wykonane prace zdobią szkolny korytarz. W tym dniu mogliśmy podziwiać również ciekawe stroje uczniów. W konkursie na klasowy zwariowany strój wygrała klasa III, która została wybrana gromkimi brawami przez wszystkich uczniów. Na koniec uroczystego powitania wiosny uczennica klasy VII Agnieszka Pikus zachęciła uczniów do ćwiczeń gimnastycznych rozciągających. Uczniom ćwiczenia przypadły do gustu, chętnie wzięli w nich udział. Dzień był pełen wrażeń, a wiosna powitała nas promykami słońca.


22 marca odbył sie coroczny Międzyszkolny Turniej Warcabowy. Zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy.  Zgłosiło sie 12 zawodników.  Po 4 godzinach rywalizacji nadszedł czas na poczestunek i wyłonienie zwycięzców. I miejsce podobnie jak w latach poprzednich zajął uczeń naszej szkoły Jakub Wit kl. VII. Gratulujemy Kuba !!!!. Jesteśmy dumni.

II miejsce  Maja Dul SP Sokolniki

III miejsce Albert  Partyka SP Sokolniki

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział.


Emilia Zioło kl. V zdobyła  II miejsce w  międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.