pasowanie

Pasowanie pierwszoklasistów

21 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów naszej  szkoły.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią  dyrektor Jolantę Rękas . Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i upominki od rodziców i kolegów.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Wychowawczyni bardzo dziękuje rodzicom za życzliwość i pomoc w przygotowaniu uroczystości.

hortensje

Hortensje

W dniach poprzedzających Pasowanie na Ucznia pierwszoklasiści zasadzili zakupione jako dar dla szkoły hortensje. Przez kolejne lata będą dbać o nie, obserwować ich wzrost i podziwiać piękno kwiatów. Rośliny ozdobiły ogródek przed szkołą.

dzien nauczyciela

Dzień Nauczyciela

"Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć"- te słowa były mottem tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

Uczniowie przekazali, w formie koncertu życzeń, wiele ciepłych słów wszystkim pracownikom oświaty.

Drodzy Nauczyciele! Dziękujemy za dobroć, opiekę, mądre słowa, które nas inspirują i motywują.

Wycieczka do Tarnobrzegu

9 grudnia odbyła się wycieczka do Tarnobrzegu. Najpierw uczniowie obejrzeli wystawę o St. Jachowiczu w Bibliotece Pedagogicznej. Mogli tam zobaczyć między innymi zabawki z czasów dzieciństwa naszego patrona oraz poćwiczyć kaligrafię.
Następnie zwiedziliśmy Muzeum Siarki gdzie uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat przemysłu siarkowego naszego regionu.
Najciekawszym punktem naszej wycieczki okazały się jednak warsztaty w Czekoladowej Chatce. Uczniowie najpierw dowiedzieli się jak powstaje kakao, degustowali czekolady z różną zawartością tego składnika, temperowali czekoladę i co najciekawsze sami wykonywali trufle, czekoladki i lizaki czekoladowe (degustując na każdym etapie produkcji).
Na koniec zabrali swoje "dzieła" do domu.

Konkurs z języka angielskiego

W listopadzie 3 uczniów klasy VIII wzięło udział w prestiżowym konkursie kuratoryjnym z j. angielskiego.
Jest to bardzo trudny, trzy-etapowy konkurs wymagający wiedzy znacznie wykraczającej poza program szkolny. W tym roku bardzo dobrze poradzili sobie Katarzyna Gorczyca i Hubert Słomka, którzy uzyskali bardzo dużą ilość punktów i przeszli to etapu rejonowego.
Gratulacje!