Wycieczka do Tarnobrzegu

9 grudnia odbyła się wycieczka do Tarnobrzegu. Najpierw uczniowie obejrzeli wystawę o St. Jachowiczu w Bibliotece Pedagogicznej. Mogli tam zobaczyć między innymi zabawki z czasów dzieciństwa naszego patrona oraz poćwiczyć kaligrafię.
Następnie zwiedziliśmy Muzeum Siarki gdzie uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat przemysłu siarkowego naszego regionu.
Najciekawszym punktem naszej wycieczki okazały się jednak warsztaty w Czekoladowej Chatce. Uczniowie najpierw dowiedzieli się jak powstaje kakao, degustowali czekolady z różną zawartością tego składnika, temperowali czekoladę i co najciekawsze sami wykonywali trufle, czekoladki i lizaki czekoladowe (degustując na każdym etapie produkcji).
Na koniec zabrali swoje "dzieła" do domu.

Konkurs z języka angielskiego

W listopadzie 3 uczniów klasy VIII wzięło udział w prestiżowym konkursie kuratoryjnym z j. angielskiego.
Jest to bardzo trudny, trzy-etapowy konkurs wymagający wiedzy znacznie wykraczającej poza program szkolny. W tym roku bardzo dobrze poradzili sobie Katarzyna Gorczyca i Hubert Słomka, którzy uzyskali bardzo dużą ilość punktów i przeszli to etapu rejonowego.
Gratulacje!

dzien niepodleglosci

Narodowe Święto Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły uczcili 103 Rocznicę Odzyskania Niepodległości poprzez urządzenie wystawy pt. To jest Polska. Wyeksponowano przedmioty, które przynieśli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wśród przedmiotów były między innymi cenne pamiątki rodzinne, medale, monety, kolekcja cepeliowskich lalek w strojach ludowych oraz dwa autentyczne stroje ludowe- lasowicki i rzeszowski. Eksponaty nawiązywały do symboli narodowych, bądź do historii Polski. Wszystkim którzy przyczynili się do urządzenia wystawy organizatorzy składają serdeczne podziękowania. Szczególnie dziękuję pani Augustynie Kaniszewskiej, która zawsze służy swoja pomocą i życzliwością.

Z okazji Narodowego Święta wykonana została też gazetka na korytarzu, której główną postacią był Józef Piłsudski.

Światowe Dni Tabliczki Mnożenia

Światowe Dni Tabliczki Mnożenia - 1.10.2021r.

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w ŚDTM. W akcji uczestniczyli uczniowie z klas II - VIII oraz pracownicy szkoły. W rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie z klasy IV, którzy pod okiem koordynatora akcji wyłonili grupę uczniów bezbłędnie znających tabliczkę mnożenia. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Wycieczka do Lublina

W dniu 17.09.2021 odbyła się wycieczka do Lublina. Uczniowie zwiedzali i poznawali historię Lublina w formie gry terenowej, którą prowadził przewodnika TPPK. Trasa gry obejmowała Stare Miasto ( Wzgórze Zamkowe, Brama Grodzka, Plac Farny, Trybunał, Brama Krakowska, Krakowskie Przedmieście, Ratusz, Plac Litewski).
Uczniowie zwiedzali również Zamek królewski - wystawy stałe, Wieża zamkowa (donżon), Kaplicę Trójcy Świętej. Uczestniczyli również w zajęciach warsztatowych w Muzeum Cebularza, gdzie poznali historię powstania regionalnego przysmaku oraz mogli samodzielnie przejść przez wszystkie etapy przygotowania cebularza.