Strona główna

Wycieczka do Tarnobrzega

Wycieczka do Tarnobrzega

29 września uczniowie klas I- III udali się na wycieczkę do Tarnobrzega. Pierwszym jej punktem było zwiedzanie Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega , które mieści się w zamku Tarnowskich. Uczniowie zwiedzali pomieszczenia zamkowe, w których zamieszkiwali dawni właściciele. Najbardziej podobała im się Sala Łowiecka z licznymi trofeami myśliwskimi.

Następnie udali się do Regionalnego Centrum Promocji Natura 2000. Oglądnęli kilka wystaw przyrodniczych. Podziwiali kolekcje motyli, akwaria z rybkami i żółwiami. Zobaczyli też wypchane zwierzęta zamieszkujące lasy i łąki. Po tak wyczerpującym zwiedzaniu miło było odpocząć w parku otaczającym zamek.

Ostatni punktem wycieczki było obejrzenie wystawy fotograficznej Rafała Kaniszewskiego, taty naszego ucznia. Pan Rafał bardzo ciekawie opowiadał o swojej pasji fotograficznej, o tym jak powstawały zdjęcia znajdujące się na wystawie, a także pokazywał sprzęt fotograficzny. Nie zabrakło także pamiątkowej fotografii. W drodze do autokaru uczniowie zatrzymali się przy pomniku Bartosza Głowackiego i w Kościele Dominikanów.

Wycieczka była bardzo ciekawa i udana.